Palvelussa yhteensä 592 tapahtumaa.

Sporttikalenteri / Kaikki paikkakunnat / Kaikki lajit

Paikkakunta:
Laji:
Format: 2017-09-21
Aloitusaika Nimi Laji Seuran nimi Paikkakunta
21.09.2017 klo 12:00 Pienoisgolf MUU LAJI Ylöjärven Keilahalli ja Pienoisgolf Ylöjärvi Lisätietoja
21.09.2017 klo 14:00 Iltapäiväsalibandykerho Linnainmaan koululla salibandy Koovee Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 15:00 Iltapäiväsalibandykerho 1-2-luokkalaisille Karosen koululla salibandy Koovee Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 16:00 Liikuntakerho 8-12v monipuolinen liikunta Ahjolan Setlementti Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 17:00 Freegym 6-8 v. freegym Nokian Voimisteluseura Nokia Lisätietoja
21.09.2017 klo 17:00 Junnuaikido aikido Ryujinkan Urjala Lisätietoja
21.09.2017 klo 17:10 Jumppa-akrobaatit 5-7v. /Hallila jumppa ja voimistelu Tampereen Jumppatiimi TAJU Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 17:15 Jumppataiturit 6-10v. / Kaarila jumppa ja voimistelu Tampereen Jumppatiimi TAJU Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 17:30 Wadoryu karate karate Wadoryu Karate Do Kangasala Kangasala Lisätietoja
21.09.2017 klo 17:30 Wadoryu karate karate Wadoryu Karate Do Kangasala Kangasala Lisätietoja
21.09.2017 klo 17:30 Lilia tyttöjen voimistelu / Annala jumppa ja voimistelu Tampereen Yritys Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 17:30 Painikoulu paini Tampereen Painiseura Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 17:30 Keilailu keilailu Tampereen Keilailuliitto Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 17:45 Salibandykerho ATALA 6-7 vuotiaat salibandy Ilves Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 18:00 Telinevoimistelun alkeisryhmä 8-12 v. telinevoimistelu Nokian Voimisteluseura Nokia Lisätietoja
21.09.2017 klo 18:00 Hiihtokoulu hiihto Kangasalan Kisa Kangasala Lisätietoja
21.09.2017 klo 18:00 Jumppakoulu 2 jumppa ja voimistelu Mäntän Syke Mänttä-Vilppula Lisätietoja
21.09.2017 klo 18:15 Jumppataiturit 6-10v. / Kalkku jumppa ja voimistelu Tampereen Jumppatiimi TAJU Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 18:25 Ilakat-ryhmän tanssiharjoitukset tanssi Tampereen Nuorisoseura Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 18:30 Tyttösalibandykerho 6-9 -vuotiaille / Linnainmaa salibandy Koovee Tampere Lisätietoja
21.09.2017 klo 18:45 Soveltava voimistelu 7-12v. / Ikuri jumppa ja voimistelu Tampereen Jumppatiimi TAJU Tampere Lisätietoja
22.09.2017 klo 14:00 Iltapäiväsalibandykerho 1-2 -luokkalaisille Vehmaisten koululla salibandy Koovee Tampere Lisätietoja
22.09.2017 klo 14:15 Iltapäiväsalibandykerho 1-2 -luokkalaisille Takahuhdin koululla salibandy Koovee Tampere Lisätietoja
22.09.2017 klo 16:00 Yleisurheilukoulu yleisurheilu Pirkkalan Pirkat Pirkkala Lisätietoja
22.09.2017 klo 17:00 Salibandykerho HÄRMÄLÄ 6-8 vuotiaat salibandy Ilves Tampere Lisätietoja
22.09.2017 klo 17:00 Painikoulu paini Koovee Tampere Lisätietoja
22.09.2017 klo 17:00 Kenjutsu(miekkailutaito) kenjutsu Wadoryu Karate Do Kangasala Pälkäne Lisätietoja
22.09.2017 klo 17:00 Lentopallokerho / F-tytöt lentopallo HPK Naiset Hämeenlinna Lisätietoja
22.09.2017 klo 17:30 Cheerleading cheerleading Dream Team Cheerleaders DTC Tampere Lisätietoja
22.09.2017 klo 17:30 Alkeiskurssi taekwondo Doboksport Tampere Tampere Lisätietoja