Palvelussa yhteensä 100 tapahtumaa.

Sporttikalenteri / Kaikki paikkakunnat / Kaikki lajit

Paikkakunta:
Laji:
Format: 2017-10-28
Aloitusaikalajittelukuvake Nimi Laji Seuran nimi Paikkakunta
27.10.2017 klo 14:00 Iltapäiväsalibandykerho 1-2 -luokkalaisille Vehmaisten koululla salibandy Koovee Tampere Lisätietoja
27.10.2017 klo 14:15 Iltapäiväsalibandykerho 1-2 -luokkalaisille Takahuhdin koululla salibandy Koovee Tampere Lisätietoja
27.10.2017 klo 16:00 Yleisurheilukoulu yleisurheilu Pirkkalan Pirkat Pirkkala Lisätietoja
27.10.2017 klo 17:00 Salibandykerho HÄRMÄLÄ 6-8 vuotiaat salibandy Ilves Tampere Lisätietoja
27.10.2017 klo 17:00 Salibandykerho LENTÄVÄNNIEMI 5-6 vuotiaat salibandy Ilves Tampere Lisätietoja
27.10.2017 klo 17:00 Karate karate Wadoryu Karate Do Kangasala Pälkäne Lisätietoja
27.10.2017 klo 17:30 Cheerleading cheerleading Dream Team Cheerleaders DTC Tampere Lisätietoja
27.10.2017 klo 17:45 Tyttöjumppa 7-12v. jumppa ja voimistelu Vammalan Naisvoimistelijat Sastamala Lisätietoja
27.10.2017 klo 18:00 Kenjutsu kenjutsu Wadoryu Karate Do Kangasala Kangasala Lisätietoja
27.10.2017 klo 18:00 Kenjutsu(miekkailutaito) kenjutsu Wadoryu Karate Do Kangasala Pälkäne Lisätietoja
27.10.2017 klo 18:15 Jääharjoitus G10 ja F2-09 jääkiekko HPK-Juniorijääkiekko Hämeenlinna Lisätietoja
27.10.2017 klo 18:30 Painiharjoitus paini Tampereen Voimailijat Tampere Lisätietoja
28.10.2017 klo 09:00 Taitoluistelun iloa taitoluistelu Hämeenlinnan Taitoluistelijat Hämeenlinna Lisätietoja
28.10.2017 klo 10:00 Leijona kiekkokoulu aloittelijoille jääkiekko Sisu Hockey Hämeenlinna Hämeenlinna Lisätietoja
28.10.2017 klo 10:45 Kiekkokoulu jääkiekko HC Nokia Nokia Lisätietoja
28.10.2017 klo 10:45 Jääharjoitus G10 ja F2-09 jääkiekko HPK-Juniorijääkiekko Hämeenlinna Lisätietoja
28.10.2017 klo 11:00 2010-2011 poikien salibandyharjoitukset salibandy Nokian KrP Nokia Lisätietoja
28.10.2017 klo 11:15 Megazone Sporttikorttipelit lasertag Megazone Tampere Tampere Lisätietoja
29.10.2017 klo 12:00 Luistelukoulu luistelu HC Nokia Nokia Lisätietoja
29.10.2017 klo 15:45 Tyttösalibandykerho 6-9 -vuotiaille / Linnainmaa salibandy Koovee Tampere Lisätietoja
29.10.2017 klo 16:00 Junioreiden alkeiskurssi Ninjat (7-9-vuotiaat) karate Hämeenlinnan Karateseura Hämeenlinna Lisätietoja
29.10.2017 klo 16:45 Salibandykerho 1-2 -luokkalaisille / Annala salibandy Koovee Tampere Lisätietoja
29.10.2017 klo 17:00 Junnuilta keilailu Ylöjärven Keilahalli ja Pienoisgolf Ylöjärvi Lisätietoja
29.10.2017 klo 18:00 2009 poikien salibandyharjoitukset salibandy Nokian KrP Nokia Lisätietoja
29.10.2017 klo 18:00 Urheilukerho yleisurheilu Yleisurheilu-Team Sahalahti Kangasala Lisätietoja
30.10.2017 klo 15:00 Iltapäiväsalibandykerho 1-3-luokkalaisille Koiviston koululla salibandy Koovee Tampere Lisätietoja
30.10.2017 klo 16:00 Salibandykerho LEINOLA 6-8 vuotiaat salibandy Ilves Tampere Lisätietoja
30.10.2017 klo 17:00 Salibandykerho NEKALA 5-6 vuotiaat salibandy Ilves Tampere Lisätietoja
30.10.2017 klo 17:00 Painiharjoitus paini Tampereen Voimailijat Tampere Lisätietoja
30.10.2017 klo 17:10 Jumppa-akrobaatit 5-7v. /Takahuhti jumppa ja voimistelu Tampereen Jumppatiimi TAJU Tampere Lisätietoja